Informatyczna

PRACOWNIA INFORMATYCZNA
(trening informatyczny)
 
Pracownia komputerowa wyposażona jest w trzy komputery stacjonarne, jednego laptopa i urządzenie wielofunkcyjne (skaner- drukarka), oraz łącze internetowe, które są do dyspozycji uczestników.
 
Poprzez trening informatyczny uczestnicy nabywają wzrost kompetencji w zakresie obsługi komputera drukarki- skanera. Zajęcia przygotowują do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętność w życiu codziennym oraz  do podjęcia pracy zawodowej.
 
Zajęcia prowadzone w tej pracowni mają charakter indywidualny oraz grupowy przebiegają w zróżnicowany sposób i dostosowany do stopnia niepełnosprawności, zaawansowania wiedzy, sprawności manualnej oraz umiejętności pisania i czytania.
 
-Pracujemy w podstawowych programach komputerowych, ucząc się ich obsługi poznając ich możliwości wykorzystania.
 
-Uczestnicy poznają wirtualny świat w Internecie. Nabywają umiejętności w wyszukiwaniu informacji, korzystania z różnych przeglądarek, obsługi poczty e-mail.
 
- W wolnych chwilach uczestnicy korzystają z programów i gier edukacyjnych, które łączą zabawę z nauką i poszarzają wiedzę.
 
- Dzięki zajęciom uczestnicy kształtują spostrzegawczość, wyobraźnię, sprawność manualną, koncentrację, umiejętność logicznego myślenia, rozwijają refleks, sprawność w posługiwaniu się myszką, klawiaturą oraz umiejętność spędzania czasu wolnego.
 
Działalność pracowni ściśle współpracuje z pozostałymi pracowniami, tematyka zajęć dostosowana jest do aktualnych potrzeb np. tworzenie zaproszeń, ulotek, gazetki, wyszukiwanie informacji na zajęcia, aktualizowanie serwisu naszego domu.

Galeria zdjęć

w górę
Wszelkie prawa zastrzeżone © ŚDS Żegocina | 2004-2020